Sant Jordi 2018
El passat 23 d’abril vam celebrar Sant Jordi a l’Alzina i es van fer tallers al llarg del mati .
La jornada va començar amb una estona de lectura a les classes, amb alguns documents en préstec de la Biblioteca Vilapicina i Torre Llobeta.
Vam fer tallers de diferents temàtiques: scrap, relats sobre el nombre pi, la química de Roald Dahl, calidoscopi, roses de papiroflèxia i punts de llibre, braçalets, còmics, llibres il·lustrats, escacs, roses amb càpsules Nespresso, iniciació al xinès, kokedames i una activitat d’educació física.
Volem agrair a totes les persones que van proposar i realitzar els tallers.
També es va fer l’entrega de premis del concurs literari organitzat pels departaments de llengües al Centre Cultural Can Clariana. Els presentadors de l’acte van ser Laia de la Vega i Àlex Gutiérrez (primer cicle) i Laia Sirvent i Sofia Pons (2n cicle).
En l’entrega de premis, la professora Felisa Pérez va fer un record de El Petit Príncep i en l’acte de segon cicle va participar la poeta Núria Martínez Vernís.
Els guanyadors van llegir les seves obres i van rebre un diploma, una rosa i un val per consumir en una llibreria i papereria.
Moltes felicitats a tots!
Els guanyadors van ser:
Poesia 1r cicle en català:
La melodia de David Víctor Juanas Poesia 1r cicle (Accèssit) català: Amort de Gabriel Hereter Marchante Prosa 1r cicle català: Una classe com qualsevol altra de Laia Herrero Torné Prosa 1r cicle castellà: Viaje a China d’Iván Egido Llengües estrangeres Anglès Nightmare 2n ESO Xavi Arias Guanyadors de la lectura en català 1r d’ESO: Oriol Bosch Sánchez 2n d’ESO: Gabriel Hereter Marchante
|
Guanyadors de la lectura en castellà
1r d’ESO:Pol Mandonado 2n d’ESO:Gabriel Merlos
Guanyadors del dictat català 1r d’ESO:Elena Grewal Cano 2n d’ESO:Amira Reda Ahmed Miura
Guanyadors del dictat castellà 1r d’ESO:Laia Herrero 2n d’ESO:Amira Ahmed
|
2n Cicle
Poesia i prosa català de 2n cicle: DESERT
Poesia castellà : Tiempo Laia Sirvent 4t ESO B
Prosa castellà: Sin mentiras de Laura Altés 4t ESO B
Poesia de Batxillerat català: Delicat de Sandy Espejo Tintaya
Poesia de Batxillerat castellà: El secreto Anna Gamez
Prosa de Batxillerat català: Destí de Miquel Fernàndez-Velilla Loscos
Guanyadors de la lectura català 3r d’ESO: Júlia Aguilar García 4t d’ESO: Mar Aparicio López |
Guanyadors de la lectura castellà
3r d’ESO:Nerea Garrido 4t d’ESO: Andrea Sagastegui
Guanyadors del dictat català 3r d’ESO: Mireia Vega Herrera 4t d’ESO: Andrea Sagástegui More
Guanyadors del dictat castellà 3r d’ESO: Nicolàs Àlvarez 4t d’ESO:Esteban Ramírez
Llengües estrangeres ANGLÈS Vídeo Fonix de 3r d’ESO Carla Casadesús Anna Donadeu Dunia Ahmed Natalie Hagen
FRANCÈS 4t d’ESO: Guinée Issa Cande 1r bat. Le Souhait d’Anna Gamez |
També es van reconèixer treballs en altres disciplines.
Aula Mòbil
Guanyadores pel curtmetratge: No som terroristes de Dalia Ahmed Miura, Laia de la Vega Castillo, Laia Herrero Torné, Clara Ferrarons, Díaz, Marina Giménez Cisneros i Nerea Trioni Pousa.
Premis proves cangur
Àlex Gutierrez Casadesús (1r ESO)
David Víctor Juanas (2n ESO)
Marc Moreno Mármol (3r ESO)
Victor Rodríguez Matas (4t ESO)
Mireia Domínguez Rodríguez (1 bat)
Andreu González Pallarés (2bat)
Marc Moreno Mármol (3r ESO)
Victor Rodríguez Matas (4t ESO)
Mireia Domínguez Rodríguez (1 bat)
Andreu González Pallarés (2bat)
Premi al millor curtmetratge Participa Méliès (projectes)
El pati de l’escola
Adrián Brosel, Jordi Aragall, Oriol Bosch, Angelo Emir Castillo, Anwar Grija.
Premi a la millor fotografia (projectes)
Sheima El Yaakouby García
Andreu López Santamaria
Cristian Onarri Jiménez
Kolna Smith Calderero
MEDIACIÓ
1r i 2n:
– Naïm Olivé
– Miriam Alonso.
– Noa Ventura
– Naïm Chelh
– Mathías Guerra
– Cristian Onarri
– Gal·la Ripoll
– Jana Rodrigo
– Xavier Arias
– Oscar Gil
– Marta Rey
– Cristina Tello.
– Julia Enseñat
– Nicolás Álvarez
– Esteban Ramírez
– Beatriz Silva
– Laia Sirvent
-Sara de Benito.
Deixa una resposta
Vols unir-te a la conversa?No dubtis a contribuir!